Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Propozycje zabaw ruchowych - profilaktyka wad postawy

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktycznych proponujemy kilka zabaw ruchowych do przeprowadzenia w domu, przygotowanych przez Pana Michała Kuliga, prowadzącego zajęcia z profilaktyki wad postawy.

Zabawa w pająka Do tej zabawy potrzebny będzie sznurek i elementy, o które można go zaczepić. Sznurek należy zaplątać o stół, krzesła i fotele, tak aby utworzył pajęczynę. Zadaniem dziecka jest przejście miedzy sznurkiem, tak aby go nie dotknąć. Dotknięcie skutkuje punktem karnym lub ponownym przejściem przeszkody. Zabawa wymaga skupienia i precyzji, dziecko musi pomyśleć i obrać jakąś taktykę, aby nie dotknąć sznurka. Rozwija zręczność i gibkość, pozwala rozciągnąć mięśnie.

Pływanie żabką - leżenie przodem, nogi wyprostowane i złączone. Na sygnał dziecko unosi ręce i głowę nad podłogę, wykonuje rękoma ruchy jak przy pływaniu żabką: energicznie wyciąga ręce jak najdalej w przód, następnie przenosi w bok i uginając ręce ściąga je w „skrzydełka”.

Popatrz przez obręcz – leżenie przodem z nogami wyprostowanymi i złączonymi, w dłoniach obręcze (kółka), na hasło dzieci unoszą ręce z obręczą nad podłogę i patrzą przez nie w przód. Na hasło „odpocznij” dzieci kładą obręcze na podłodze.

Rybki w stawie – leżenie przodem na kocykach z nogami wyprostowanymi i złączonymi, ręce ugięte w łokciach i oparte dłońmi o podłogę, palce rąk skierowane do przodu,  dziecko odpycha się dłońmi od podłogi i ślizga po podłodze.

Kwiatek rośnie – siad skrzyżny, tułów pochylony do przodu, dłonie na podłodze. Na hasło „kwiatek rośnie” dzieci powoli prostują tułów i wyciągają ręce w górę jak najwyżej. Na hasło „kwiatek więdnie” dzieci powoli wracają do pozycji wyjściowej.

Budowanie domu – siad skrzyżny z dłońmi na kolanach, plecy wyprostowane, głowa wyciągnięta w górę. na hasło „budujemy dom” dzieci chwytają dłońmi za łokcie (lewa za prawy i odwrotnie) i trzymają je na wysokości klatki piersiowej, następnie przenoszą je powoli, cały czas złączone, w górę, budując tyle pięter aż ręce znajdą się nad głową. Wówczas na hasło „budujemy dach” – dzieci rozłączają ręce, wyciągają je w górę i łączą dłonie.

Baletnica – dzieci siedzą na krzesełkach, czubki palców dotykają podłogi, pięty uniesione. Na sygnał dzieci przestawiają kolejno stopy do przodu, do tyłu i w bok – imitują kroki baletnicy chodzącej na palcach.

Skarpetka –na krzesełkach, dziecko za pomocą palców stopy przeciwnej stara się zdjąć skarpetkę z drugiej nogi, zmiana nóg.

Trzymaj się prosto - gimnastyka korekcyjna

Wyprostuj się - profilaktyka wad postawy u dzieci