Kącik rodzica

Życzenia

Zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych, pełnych miłości i nadziei, a także wielu niezapomnianych chwil w gronie najbliższych

życzą Dyrekcja i pracownicy Przedszkola

Trzy jajka w małych gniazdkach: czerwone, zielone i żółte.

Szanowni Rodzice

W związku z decyzją o zamknięciu przedszkoli, informujemy, że:

• od poniedziałku prowadzona będzie edukacja zdalna. Prosimy o śledzenie informacji zamieszczanych przez nauczycielki grup;
  • w Przedszkolu uruchomiona zostanie grupa dla dzieci pracowników służb medycznych i pracowników realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

W związku z powyższym prosimy rodziców, którzy będą potrzebowali takiej opieki o niezwłoczne wypełnienie załączonej ankiety, której link znajduje się poniżej.
Rodzice dzieci zakwalifikowanych zobowiązani są do wypełnienie i dostarczenia najpóźniej do poniedziałku 29.03.2021r. ankiety, zamieszczonej poniżej oraz dostarczenie do Przedszkola (najpóźniej do poniedziałku 29.03.2021r.) załączonych oświadczeń.

Szanowni Państwo
Zachęcamy do zarejestrowania się w systemie Karty Łodzianina i korzystania z atrakcyjnych zniżek i rabatów. Karta Łodzianina to forma podziękowania dla wszystkich, którzy rozliczają się z podatków w Łodzi. Mieszkańcy miasta mogą także wziąć udział w loterii podatkowej.

Karta Łodzianina

Dzięki Karcie Łodzianina mogą Państwo skorzystać z ponad 100 rabatów i bonusów. Zniżki najczęściej wynoszą 20 procent, a w projekcie biorą udział już miejskie lodowiska, baseny, Aquapark Fala, EC 1 oraz łódzcy restauratorzy i prywatne przedsiębiorstwa. Są wśród nich między innymi kina, sklepy, firmy usługowe oraz korporacje taksówkarskie.
Po wypełnieniu specjalnego formularza dostaną ją osoby, które rozliczają PIT w Łodzi (także emeryci i renciści), studenci łódzkich uczelni, osoby zarejestrowane jako bezrobotne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łodzi oraz pełnoletni uczniowie szkół średnich.
Więcej na www.lodz.pl/karta

Loteria podatkowa

Do 30 kwietnia trwa kolejna edycja loterii podatkowej dla mieszkańców Łodzi. Tym razem na wygraną ma szansę każdy łodzianin, który rozlicza się z podatków w Łodzi. Pula nagród wynosi ponad 160 tysięcy złotych. Dla nowych podatników przewidziano nagrodę specjalną w wysokości 20 tysięcy złotych.

Główna nagroda to 100 tys. zł. Przygotowano także nagrodę specjalną – tylko dla nowych podatników, która wynosi 20 tys. zł. Losowania nagród będą się odbywały co tydzień (jedna nagroda po 1 000 zł.) oraz co miesiąc (jedna nagroda 10 000 zł). Wielki finał loterii zaplanowano na pierwszy tydzień maja.
Aby wziąć udział w loterii wystarczy wskazać łódzki adres w druku PIT, a później wypełnić zgłoszenie na stronie www.lodz.pl/loteria

Łódź przeciw przemocy

Szanowni Rodzice

Epidemia koronawirusa oraz związany z nim przymus odosobnienia zintensyfikowały zjawisko przemocy domowej. Sprawcy przemocy czują się bardziej bezkarni, bo możliwości bezpośredniej pomocy osobom doświadczającym krzywdy są ograniczone. Dlatego, dla wszystkich, którzy potrzebują wsparcia i konkretnych działań, Miasto Łódź uruchomiło kampanię informacyjną Łódź Przeciw Przemocy. Na stronie Urzędu Miasta znajdziecie Państwo informacje o tym gdzie szukać pomocy w tym szczególnie trudnym dla wszystkich czasie.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę opracowała procedury podejmowania interwencji w sprawie dziecka krzywdzonego w okresie epidemii.

Plakat akcji Łódź przeciw przemocy z interwencyjnym numerem telefonu 800112800

W czasie przedłużającego się stanu epidemicznego w Polsce nie zapominajmy o zabawach ruchowych. Pani Agnieszka Kulig, prowadząca zajęcia z gier i zabaw sportowych przygotowała kilka propozycji do wykorzystania w domu. Okazuje się, że nie trzeba mieć drużyny ani profesjonalnego boiska, by bawić się piłką.

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktycznych proponujemy kilka zabaw ruchowych do przeprowadzenia w domu, przygotowanych przez Pana Michała Kuliga, prowadzącego zajęcia z profilaktyki wad postawy.