Kącik rodzica

Ogłoszenia bieżące

Szanowni Rodzice

Zgodnie z opinią Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łodzi w dniach 6-13 listopada 2020r. Przedszkole zawiesza zajęcia stacjonarne we wszystkich grupach.

Komunikat PPIS

W związku z potwierdzonym przypadkiem Covid-19 w grupie Świetliki, dzieci z tejże grupy zostają objęte kwarantanną do 9 listopada 2020r. Grupa pracuje w trybie zdalnym. Życzymy wszystkim zdrowia.

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łodzi

Bardzo serdecznie dziękujemy za wspaniałą niespodziankę, którą przygotowaliście nam Państwo z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dziękujemy za każdy przejaw życzliwości, współpracę i zaufanie jakim nas obdarzacie, powierzając nam swoje dzieci.

Plakat z wierszem i kwiatkiem z odcisków rąk.

Szanowni Rodzice

Miło nam poinformować, że od 7 września 2020r. Przedszkole uruchamia swoją działalność. Mając na uwadze specyficzne warunki wymuszone epidemią COVID 19 prosimy o szczegółowe zapoznanie się z zasadami organizacji pracy Przedszkola w okresie pandemii, które są zgodne z wytycznymi przeciwepidemicznymi Głównego Inspektora Sanitarnego dla przedszkoli. Dziękujemy za cierpliwość, zrozumienie i pomoc w tych trudnych dla nas wszystkich chwilach.

Organizacja pracy Przedszkola Miejskiego nr 152 w Łodzi w czasie epidemii COVID 19

Prosimy także o wydrukowanie i podpisanie załączników. Należy je dostarczyć do Przedszkola najpóźniej w pierwszym dniu pobytu dziecka w przedszkolu.

1. Oświadczenie rodzica w okresie epidemii COVID 19

2. Zgoda na pomiar temperatury

Ważne telefony

Sanepid 600-241-646; (42) 253-99-00
Transport sanitarny pacjentów z podejrzeniem SARS CoV-2 (42)636-15-65
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dr Wł. Biegańskiego (42)251-60-59

Rozpoczęcie roku

Szanowni Rodzice

W związku z pracami termomodernizacyjnymi Przedszkola rok szkolny 2020/2021 rozpoczniemy z kilkudniowym opóźnieniem o czym poinformowaliśmy wszystkich Państwa telefonicznie. Za wszystkie utrudnienia bardzo przepraszamy, jednocześnie dziękujemy za zrozumienie i wsparcie.

Poniżej zamieszczamy dokumenty, które po podpisaniu przez obydwoje rodziców/opiekunów prawnych (nie dotyczy rodziców samotnie wychowujących dziecko) prosimy dostarczyć do Przedszkola. Dokumenty należy:

• włożyć do koperty podpisanej imieniem i nazwiskiem dziecka, a następnie wrzucić do pojemnika znajdującego się w przedsionku budynku,

• dostarczyć do sekretariatu Przedszkola (w godz. 7.00 – 15.00).

Prosimy także o dostarczenie oryginałów dokumentów rekrutacyjnych wraz z oświadczeniami (dotyczy dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną).

Ze względu na panującą pandemię przypominamy o konieczności przestrzegania reżimu sanitarnego.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad organizacji pracy przedszkola w reżimie sanitarnym przekażemy Państwu w najbliższym czasie.

Dokumenty do pobrania:

Informacja dotycząca zasad korzystania z usług świadczonych przez Przedszkole

Regulamin korzystania z wyżywienia

Upoważnienie do odbioru dziecka

Łódź przeciw przemocy

Szanowni Rodzice

Epidemia koronawirusa oraz związany z nim przymus odosobnienia zintensyfikowały zjawisko przemocy domowej. Sprawcy przemocy czują się bardziej bezkarni, bo możliwości bezpośredniej pomocy osobom doświadczającym krzywdy są ograniczone. Dlatego, dla wszystkich, którzy potrzebują wsparcia i konkretnych działań, Miasto Łódź uruchomiło kampanię informacyjną Łódź Przeciw Przemocy. Na stronie Urzędu Miasta znajdziecie Państwo informacje o tym gdzie szukać pomocy w tym szczególnie trudnym dla wszystkich czasie.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę opracowała procedury podejmowania interwencji w sprawie dziecka krzywdzonego w okresie epidemii.

Plakat akcji Łódź przeciw przemocy z interwencyjnym numerem telefonu 800112800

W czasie przedłużającego się stanu epidemicznego w Polsce nie zapominajmy o zabawach ruchowych. Pani Agnieszka Kulig, prowadząca zajęcia z gier i zabaw sportowych przygotowała kilka propozycji do wykorzystania w domu. Okazuje się, że nie trzeba mieć drużyny ani profesjonalnego boiska, by bawić się piłką.

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktycznych proponujemy kilka zabaw ruchowych do przeprowadzenia w domu, przygotowanych przez Pana Michała Kuliga, prowadzącego zajęcia z profilaktyki wad postawy.