Kącik rodzica

Szanowni Państwo

Serdecznie zapraszamy całą społeczność naszego przedszkola do włączenia się w akcję charytatywną „Młodsi starszym pomagają” na rzecz pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej „Włókniarz” w Łodzi poprzez zbiórkę:

• Książek (używane ale w dobrym stanie) i krzyżówek;

• Gier logicznych (np. warcaby, chińczyk, szachy, scrabble, karty) i puzzli (max do 100 elementów);

• Artykułów papierniczych (długopisy, papier kolorowy, bloki techniczne, ołówki, bibuły, farby, mazaki, kredki, itp.);

• Tkanin i artykułów pasmanteryjnych (np. guziki, gumki, suwaki, koronki, kordonki, włóczki, cekiny, koraliki, tasiemki);

• Artykułów higienicznych (np. szampon do włosów, krem, mydło, gąbki, płyn do kąpieli, szczotki i pasty do zębów);

• Słodyczy;

Akcja rozpocznie się w poniedziałek 4 października i potrwa do piątku 29 października 2021r. Przyniesione przez Państwa artykuły będzie można składać w wyznaczonym miejscu – przedsionku przedszkola. Wspólnie możemy sprawić, że trudny czas dla seniorów będzie trochę milszy i weselszy.
Organizatorzy: Agata Sznajder, Lidia Czajka-Kancik

Akcja odbywa się w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”.

Szanowni Państwo

Witamy w nowym roku szkolnym. Prosimy o zapoznanie się z kilkoma informacjami na początek.

1.  Dzieci przyprowadzamy do godziny 8.15. Pierwszego dnia przynosimy obuwie na zmianę i komplet zapasowych ubrań w podpisanym woreczku. Do szatni może wejść jedynie opiekun dziecka nowo przyjętego (1 opiekun na jedno dziecko, w szatni może przebywać maksymalnie 3 dorosłych w tym samym czasie). Opiekun zobowiązany jest do przestrzegania zaleceń GIS dotyczących zachowania dystansu 1,5 m, zakrywania ust i nosa oraz dezynfekowania rąk.
  2. We wrześniu odbiór dzieci będzie możliwy w godzinach: 12.00-12.30 (nowe dzieci) i od 14.30 (wszystkie dzieci).
  3. Rodziców/prawnych opiekunów wszystkich dzieci o wypełnienie i dostarczenie do sekretariatu w dniu przyprowadzenia dziecka, ale nie później niż do 10 września 2021r., następujących dokumentów:

Informacja o korzystaniu z usług świadczonych przez przedszkole

Regulamin wyżywienia

Upoważnienie do odbioru dziecka

Powyższe dokumenty można również pobrać w szatni przedszkola.

4. Ponadto rodziców/opiekunów prawnych nowych dzieci prosimy o dostarczenie pierwszego dnia pobytu dziecka w przedszkolu oryginałów dokumentów, które w czasie rekrutacji załączaliście Państwo na stronie naboru (wniosek o przyjęcie, oświadczenia).
  5. Zebrania z rodzicami odbędą się w następujących terminach:
    6 września 2021r. o godzinie 17.30 grupy Elfy, Świetliki, Chochliki
    7 września 2021r. o godzinie 17.30 grupy Skrzaty, Trole
  6. Zebranie Rady Rodziców odbędzie się w dniu 9 września 2021r. o godzinie 18.15.

Szanowni Państwo
Zachęcamy do zarejestrowania się w systemie Karty Łodzianina i korzystania z atrakcyjnych zniżek i rabatów. Karta Łodzianina to forma podziękowania dla wszystkich, którzy rozliczają się z podatków w Łodzi. Mieszkańcy miasta mogą także wziąć udział w loterii podatkowej.

Karta Łodzianina

Dzięki Karcie Łodzianina mogą Państwo skorzystać z ponad 100 rabatów i bonusów. Zniżki najczęściej wynoszą 20 procent, a w projekcie biorą udział już miejskie lodowiska, baseny, Aquapark Fala, EC 1 oraz łódzcy restauratorzy i prywatne przedsiębiorstwa. Są wśród nich między innymi kina, sklepy, firmy usługowe oraz korporacje taksówkarskie.
Po wypełnieniu specjalnego formularza dostaną ją osoby, które rozliczają PIT w Łodzi (także emeryci i renciści), studenci łódzkich uczelni, osoby zarejestrowane jako bezrobotne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łodzi oraz pełnoletni uczniowie szkół średnich.
Więcej na www.lodz.pl/karta

Łódź przeciw przemocy

Szanowni Rodzice

Epidemia koronawirusa oraz związany z nim przymus odosobnienia zintensyfikowały zjawisko przemocy domowej. Sprawcy przemocy czują się bardziej bezkarni, bo możliwości bezpośredniej pomocy osobom doświadczającym krzywdy są ograniczone. Dlatego, dla wszystkich, którzy potrzebują wsparcia i konkretnych działań, Miasto Łódź uruchomiło kampanię informacyjną Łódź Przeciw Przemocy. Na stronie Urzędu Miasta znajdziecie Państwo informacje o tym gdzie szukać pomocy w tym szczególnie trudnym dla wszystkich czasie.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę opracowała procedury podejmowania interwencji w sprawie dziecka krzywdzonego w okresie epidemii.

Plakat akcji Łódź przeciw przemocy z interwencyjnym numerem telefonu 800112800

W czasie przedłużającego się stanu epidemicznego w Polsce nie zapominajmy o zabawach ruchowych. Pani Agnieszka Kulig, prowadząca zajęcia z gier i zabaw sportowych przygotowała kilka propozycji do wykorzystania w domu. Okazuje się, że nie trzeba mieć drużyny ani profesjonalnego boiska, by bawić się piłką.

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktycznych proponujemy kilka zabaw ruchowych do przeprowadzenia w domu, przygotowanych przez Pana Michała Kuliga, prowadzącego zajęcia z profilaktyki wad postawy.