Informacja Administratora

O nas / Про нас

Informacje ogólne

Przedszkole Miejskie nr 152 znajduje się w Łodzi przy ulicy Retkińskiej 78, kod pocztowy 94-004, telefon: 42 686 77 96, adres e-mail: kontakt@pm152.elodz.edu.pl

Działania naszego przedszkola opierają się na czterech filarach edukacji:

• uczyć się, aby wiedzieć,
  • uczyć się aby być,
  • uczyć się, aby oddziaływać na środowisko,
  • uczyć się, aby żyć wspólnie – edukacja włączająca.

oraz na czterech filarach planu daltońskiego:

• wolność/odpowiedzialność,
  • samodzielność,
  • współpraca,
  • refleksja

Motto edukacji daltońskiej, to słowa Helen Parkhurst „Jeśli szanujemy dziecko i podążamy za jego możliwościami to może ono zrobić więcej, niż od niego oczekujemy, a wszystko, co dziecko potrafi - nauczycielowi zrobić nie wolno”.

Baza placówki to między innymi: 5 przestronnych i dobrze wyposażonych sal, gabinet rozwoju i terapii, gabinet logopedyczny, sala ruchowa.

Atutem przedszkola jest rozległy ogród podzielony na część rekreacyjną, gdzie znajduje się plac zabaw oraz na część przeznaczona do prowadzenia zajęć edukacyjnych, gdzie znajduje się strefa zmysłów, strefa twórczego działania, strefa doświadczania i relaksu.

Kadra pedagogiczna

W Przedszkolu zatrudnionych jest: 10 nauczycieli wychowania przedszkolnego, w tym jeden nauczyciel prowadzący zajęcia z języka angielskiego, psycholog, neurologopeda, pedagog/terapeuta, katecheta.

Placówka oferuje

1. Stymulowanie wszechstronnego rozwoju każdego dziecka zgodnie z jego indywidualnymi potrzebami i zainteresowaniami w atmosferze ciepła, zrozumienia i szacunku.
  2. Nowatorskie metody pracy oraz działania edukacyjne wspierające potencjał i ciekawość poznawczą dziecka.
  3. Przyjazną, wykwalifikowaną i odpowiedzialną kadrę pedagogiczną.
  4. Bogatą bazę dydaktyczną oraz komfortowe warunki do nauki i bezpiecznej zabawy.
  5. Smaczne, zdrowe i pełnowartościowe posiłki przygotowane w przedszkolnej kuchni.
  6. Warunki do optymalnego rozwoju dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
  7. Wspieranie rodziców w rozwiązywaniu problemów wychowawczych.

Organami przedszkola są:

1. Dyrektor przedszkola,
  2. Rada Pedagogiczna,
  3. Rada Rodziców.

Godziny pracy przedszkola: 6.30-17.30.

Godziny pracy sekretariatu: 7.00-15.30

Загальна інформація

Муніципальний дитячий садок № 152 знаходиться в Лодзі на вулиці Реткіньській, 78, поштовий індекс 94-004, телефон: 42 686 77 96, адреса електронної пошти: kontakt@pm152.elodz.edu.pl

Діяльність нашого дитячого садка базується на чотирьох стовпах освіти:

• навчитися знати
  • навчитися бути
  • навчитися впливати на довкілля,
  • навчитися жити разом – інклюзивна освіта.

і на чотирьох стовпах плану Дальтона:

• свобода / відповідальність,
  • незалежність,
  • співпраця,
  • рефлексія

Девізом Далтон освіти є слова Хелен Паркхерст: «Якщо ми поважаємо дитину і слідуємо її здібностям, вона може зробити більше, ніж ми від неї очікуємо, і все, що може зробити дитина, не може зробити вчитель».

База закладу включає: 5 просторих та добре обладнаних кімнат, кабінет розвитку та терапії, логопедичний кабінет, кабінет ЛФК.

Перевагою дитячого садка є великий сад, розділений на рекреаційну частину, де є ігровий майданчик, і частину, призначену для проведення освітніх заходів, де є сенсорна зона, зона творчої діяльності, зона досвіду та відпочинку.

Педагогічний колектив

В дитячому садку працюють: 10 педагогів дошкільної освіти, з них 1 вчитель англійської мови, психолог, невропатолог, вчитель/терапевт, катехит.

Заклад пропонує

1. Стимулювання всебічного розвитку кожної дитини відповідно до її індивідуальних потреб та інтересів в атмосфері тепла, розуміння та поваги.
  2. Інноваційні методи роботи та навчальні заходи, що підтримують потенціал та пізнавальну допитливість дитини.
  3. Привітний, кваліфікований та відповідальний педагогічний колектив.
  4. Багата дидактична база та комфортні умови для навчання та безпечної гри.
  5. На кухні дошкільного закладу готують смачні, здорові та корисні страви.
  6. Умови оптимального розвитку дітей з особливими освітніми потребами.
  7. Підтримка батьків у вирішенні виховних проблем.

Органами управління дитячого садка є:

1. Завідуюча дитячого садка,
  2. Педагогічна рада,
  3. Порадьте батьків.

Графік роботи дитячого садка: 6.30-17.30.
Графік роботи секретаріату: 7.00-15.30