Zadania do wykonania w domu - drugi tydzień

Zadania do samodzielnego wykonania w tygodniu 23-27.03.2020r.

1.Drogi Rodzicu przeczytaj tekst ze swoim dzieckiem. Zadanie dla dziecka: podczas czytania naśladuj minki jajeczek. Wytnij swoje jajeczka z kartonu, narysuj na nich odpowiednie samogłoski z minkami (młodsze dzieci rysują tylko minkę), doklej z tyłu patyczek od szaszłyka....I już masz gotową pacynkę. Dzieci starsze mogą łączyć ze sobą samogłoski i odczytywać je na głos, np.. AO, UA, IE, itd.

2. Pomóż rodzicom w porządkach: poukładaj swoje zabawki, powycieraj kurze, poskładaj swoje ubrania, itp.

3. Po sprzątaniu należy Ci się coś pysznego. Usmaż z rodzicami racuchy, naleśniki lub zrób gofry – a może lubisz jeszcze inne pyszne danie? Uzgodnij wspólnie z rodzicami i do roboty.

Podajemy przykładowy przepis na racuchy:
Składniki: 3 szklanki mąki, 1,5 szklanki mleka, 3 łyżki cukru, 2 jajka,1 cukier waniliowy, 4 dkg drożdży, szczypta soli, tłuszcz do smażenia.
Zaczynamy od rozczynu. Do ciepłego mleka dodajemy drożdże i cukier. Mieszamy i odstawiamy do wyrośnięcia. Rozczyn dodajemy do mąki, jajek i szczypty soli. Porządnie mieszamy, przykrywamy ściereczką i odstawiamy do wyrośnięcia. Smażymy do zarumienienia się każdej ze stron.

4. Zabawa grafomotoryczna:
Jest to zabawa usprawniająca prawidłowy chwyt, napięcie mięśniowe a także ćwiczy orientację przestrzenną oraz koncentrację. Potrzebujemy kartkę w kratkę oraz ołówek. W jednym rogu kartki zaznaczamy punkt, czyli start. Od tego punktu dziecko zaczyna rysować linie po kratkach (jedna linia – jedna kratka). Prosimy, aby narysowało np. dwie kratki do przodu, jedna w lewo, trzy w górę, pięć w prawo itd. I tak do mety (czyli punktu jak najdalej oddalonego od startu). Ćwiczenie powtarzamy 3 razy (lub więcej).

Dzieciom młodszym możemy narysować proste szlaczki na dużym kartonie. Najpierw rysuje palcem po śladzie, potem kredą lub grubą kredką. Aby zachęcić dzieci do wykonania zadania możemy zacząć od rysownia na talerzyku lub tacy z kaszą manną. Pewnie dzieciaki zrobią trochę bałaganu ale zapewniam, że bardzo to ćwiczenie lubią.

5. Wykonaj swoją piłkę gniotkę wykorzystując balon. Wypełnij go dowolnym materiałem znalezionym w kuchni: ryżem, kaszą, mąką, itp.