Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Plan daltoński w domu - tydzień czwarty

W tym tygodniu mieliśmy do wykonania następujące zadania:

1. Zrób nową tablicę do zaznaczania planowania i wykonania zadań.

2. Wykonaj pracę plastyczna związaną z Wielkanocą – zajączka, kurkę, pisankę, kartkę wielkanocną. Technika i format dowolne. Wykorzystaj materiały dostępne w domu. Możesz poprosić rodziców o pomoc w szukaniu pomysłu w Internecie, książkach lub gazetkach.

3. Przygotujcie z rodzicami 2 plansze według załączonego obrazka i zagrajcie w grę w naśladowanie. Układamy ręce pośrodku, na białym kartonie. Najpierw jedno z Was pokazuje 4 ruchy – drugie naśladuje, np. lewa ręka na czerwony, prawa na zielony, lewa na czerwony, prawa na zielony.

4. Przygotuj 2 miseczki. Do jednej wsyp jakieś ziarna (słonecznik, kukurydzę). Możesz je zastąpić małymi koralikami lub kulkami papieru, bibuły. Twoje 2 paluszki, kciuk i wskazujący, zamieniają się teraz w dziób kury. Musisz za pomocą tego „dzióbka” przenieść ziarenka z jednej miski do drugiej. Używaj obu rąk na zmianę.

5. Przygotuj dużą kartonową pisankę i kostkę. Ozdób pisankę według wyrzuconego wzoru. Możesz rzucać tyle razy ile chcesz (pisanka może mieć jeden lub kilka wzorów). Sam wybierz czy skorzystasz z łatwiejszego czy trudniejszego wzoru.